Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

BKM Express Rekabet Kurumu Tarafından Kapatılıyor

18

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre 21 Haziran 2012’den beri hizmet vermekte olan BKM Express’in hizmet vermesinin sonladırıldığı belirtilirken bunun gerekçesini de açıklıyor. Rekabet Kurumu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express’in hizmet sunmayı sonlandırmasına karar verildi.”

Bu açıklamaya göre BKM Express’in hizmetleri 23 Ağustos 2019 Cuma gününe kadar devam edecekken kararla ilgili ayrıntılar ile birlikte BKM Express’in sonrasında akıbeti de belirsizliğini koruyor. BKM Express BiTaksi ile yaptığı kampanya ile oldukça gündeme gelmişti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku