Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Büyük Markalar Çinde Hizmetlerini Durdurdu

6

Çin’den yayılmaya başlayan ve 200’den fazla kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü büyük markaların faaliyetlerine Çin’de ara vermesine sebep oluyor. Toyota’nın araba üretimine ara vermesinin ardından Starbucks mağazalarını geçici olarak kapatmıştı. Tüm bunları Apple’da mağazalarını geçici olarak kapatarak takip etti.

Corona Virüsü Çin Ekonomisini Etkiliyor

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook geçtiğimiz hafta çalışanlarını Çin’e gitmemeleri üzerine uyarmıştı. Bundan kısa bir süre sonra Japon araba üreticisi Toyata Çin’deki üretim faaliyetlerini 9 Şubat’a kadar durdurduklarını kamuoyu ile paylaştı. Bundan kısa bir süre sonra ise Starbucks virüsün yayılmasını kontrol altına almaya yardımcı olmak için Starbucks şubelerinin büyük çoğunluğunu Çin sınırları içerisinde kapattığını açıkladı.

Bugün ise bu şirketlere Apple katıldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Çin içerisinde mesai saatlerini düşüren Apple, bugün yaptıkları açıklama ile ofislerini, mağazalarını ve iletişim merkezlerini 9 Şubat’a kadar geçici olarak kapattıklarını açıkladı. Apple durumu düzenli olarak takip ettiklerini belirterek en kısa sürede kapatılan merkezlerini geri açmak istediklerini açıkladı. Apple, 2019 senesinde Çin’de 27 milyondan fazla cihaz satışında bulunmuştu.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku