Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Corona Virüs Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 5400’ü Geçti

124

2019’un sonlarına doğru Çin’de ortaya çıkan Corona Virüs, son günlerde merkezini Çin’den Avrupa’ya çevirmiş durumda. Ortaya çıkan son veriler eşiğinde Dünya Sağlık Merkezi Çin’de Corona virüsün yayılma hızının oldukça düştüğünü ve virüsün yeni merkezinin Avrupa olduğunu açıkladı.

Covid-19’un Salgın Merkezi Artık Avrupa

Yayınlanan istatistiklere göre Çin üzerinde son bir haftada ortaya çıkan vaka sayısı 150’den az iken Avrupa’da sadece İtalya’da 12000’den fazla vaka ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü ortaya çıkan bu veriler eşiğinde Covid-19 salgınının yeni merkezinin Avrupa olduğunu belirtti. Salgından toplamda 120’den fazla ülke etkinlendi.

Ortaya çıkan veriler incelendiğinde İtalya’da durumun şimdiye kadar görülmemiş kadar kötü bir seviyeye geldiği anlaşılıyor. İtalya’da sonuçlanmış 2700’den fazla vakanın %47’sinin ölümle sonuçlanması dünyada ve İtalya’da korku ile karşılanıyor. İtalya’da alınan ve uygulamaya konulan kararların önümüzdeki günlerde etkisini göstermesi ve salgının önüne geçilmesi planlanıyor. Şimdiye kadar Covid-19 virüsünden ölen kişilerin %22’si İtalya’da gerçekleşmiş durumda. Dünya’da şimdiye kadar sonuçlanan 78 binden fazla Corona virüs vakasının %7si yani 5445’i ölümle sonuçlanmış durumda.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku