Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Daire Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

42

Herkesin en azından ikamet ettiği veya ikamet etmeyi planladığı yerde bir eve sahip olma düşüncesi bulunuyor. Ama bu evin özellikleri herkes için değişiyor. Planı ve kullanım alanı ihtiyaca göre değişse de ciddi meblağlar ödediğimiz evlerde dikkat etmemiz gereken başka hususlar da bulunuyor. Zaman içerisinde daha fazla ödeme yapmamak veya sıkıntılara katlanıp bin bir hayal kurarak aldığımız evi kaybetmemek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Ev alırken;

  • Kat mülkiyeti alınmış olması,
  • Üzerinde ipotek bulunmaması,
  • Satışa engel tedbir kararı bulunmaması,
  • Hisseli durumda olmaması konularına öncelikle dikkat etmek gerekiyor. Satış yapanlar bunlar konusunda sizi temin etseler de bu konu tapu kayıtlarından görüldükten sonra ev alınmalı ve ödeme yapılmalıdır.

Yasal olarak göz önünde bulundurulması gereken bu hususların ihmali durumunda istenmeyen olaylarla karşılaşılabiliyor.

Yasal Hususlar Dışında Bir Ev Nasıl Olmalıdır?

İnterneti açıp Bursa 23 Nisan mahallesi satılık daire ilanına bakıp herhangi bir daire mi yoksa ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak bir daire mi aranıldığına karar verilmesi gerekiyor. Alınacak evin yeni olması, bazı özellikleri taşımasını zorunlu hale getiriyor. Deprem Yönetmeliğine uygunluk, yalıtım şartları ve gelişen teknolojiden istifade edilmesi yeni evle birlikte kendiliğinden elde edilen avantajlar arasında yer alıyor.

Ev almaya karar verildiğinde bütçe durumu, oda sayısı, iş ve çocukların okul durumu dikkate alınarak ulaşım araçlarına yakınlık gibi birçok faktör ev almaya etki ediyor. Ev almadan önce tüm faktörler ve önem dereceleri sıralanarak karar verilmesi sonradan pişman olmamak için yapılacakların başında yer alıyor.

Bursa’ya Bu Yakışır

Bursa her gün biraz daha gelişiyor. Firma tarafından 23 Nisan Mahallesi’nde gerçekleştirilen proje herkesin dikkatini çekiyor. İlanlara bakıp 23 Nisan Mahallesi satılık daire Bursa diye arandığında karşınıza çıkacak en uygun özellikteki dairelerde firmanın projeleriyle karşılaşılıyor.

Projede 1+1, 2+1 ve 1+1 loft dubleks seçenekleri bulunuyor.

İlk Görüşte Aşık Olmanız İçin

23 Nisan satılık daire Bursa ilanını takip edip bu muhteşem projeye ulaşanları bekleyen ilk şey apartman girişindeki farklı tarz oluyor. Giriş, apartmanının içerisindeki daireler hakkında da bir fikir veriyor. Yapının tarzını yansıtan giriş, firmanın bu işi bir sanat edasıyla yaptığını da gösteriyor. Giriş ile kapıldığınız büyü dairelerde de sizleri takip ediyor. Bir evin yeterli büyüklükte olmasının, yüzölçümüyle ilgili olduğu kadar tasarımıyla da doğrudan ilgili olduğunu firmanın projelerinde daha açık anlaşılıyor.

Unutulmayanlar Arasında Sosyal Tesisler de Var

Otel değil ev aldığınızı anlamanız için sıcaklığıyla saran ortamı, işleviyle destekleyen sosyal tesisler destekliyor. Tesislerde kullanılan malzemelerde; sağlık, tamamiyet ve işlevsellik yanında görsellik de ön planda tutuluyor. Firma tasarım yaparken hayallerinize seslenmeyi hedefliyor. Size de geç kalmadan bu dünyada yerinizi alarak hayallerinizi gerçekleştirmek kalıyor.

 

.

 

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku