Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

DSÖ Koronavirüse Tekrar Yakalanan Hastaları Araştırmaya Başladı

7

Güney Kore’de çalışma yürüten bilim insanlarının yayınladığı raporlara göre yeni tip koronavirüs salgınını atlatan insanların bir kısmında bu hastalık yeniden enfekte olmamalarına rağmen tekrardan görülebiliyor. Dünya Sağlık Örgütü ise virüsün ömrünün sanılandan uzun olabileceğini düşünerek bu konu üzerinde araştırmalara başladı.

Koronavirüs Yeniden Pozitif Olabiliyor

Güney Koreli bilim insanlarının yeni tip koronavirüs salgınını atlatan insanların yeniden enfekte olmamalarına rağmen koronavirüs hastalığı testlerinin yeniden pozitif çıkabildiğini belirten açıklamalarının ardından Dünya Sağlık Örgütü konuyu araştırmaya başladı. Güney Kore’de bu şekilde bulunan vakaların geçtiğimiz Cuma günü 91 olduğu belirtildi. Güney Kore’de 91 kişiye Covid-19 hastalığını atlattıktan sonra tekrar enfekte olmamalarına rağmen ikinci kez tanı konuldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada bazı hastaların iyileştikten sonra testlerinin tekrardan pozitif çıktığının farkında olduklarını belirtti. Virüsün vücutta ne kadar canlı kaldığını öğrenmek için iyileşmiş hastalardan sistematik veriler toplanmasına ihtiyaçları olduğunu belirttiler. Yeni tip koronavirüsün insan vücudunda kalma süresinin tahmin edilenden daha uzun olup olmadığı ise araştırmalardan sonra kesinliğini kazanacak.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku