Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Esrarın Antibiyotik Özelliği Olduğu Ortaya Çıktı

12

McMaster Üniversitesi görev alan bilim insanları esrarın antibiyotik özelliği olduğunu yaptıkları araştırma sonucunda ortaya koydu. Yapılan araştırma sonucunda esrarın iyileştirme özelliği olduğu fark edildi.

Esrar İyileştirici Etkiye Sahip

McMaster Üniversitesi’nde araştırmalarına devam eden bilim insanları esrarın antibiyotik ve iyileştirici özelliklere sahip olduğu ile ilgili araştırmalarına devam ederken fareler üzerinde yapılan deneylerde olumlu sonuçlar aldıklarını ortaya koydular. McMaster Üniversitesi’nde yer alan araştırmacılar esrar bitkisinin içerisinde bulunan cannabigerol(CBG) adı verilen kimyasal bileşenin antibakteriyel özelliğe sahip olduğu vurgulandı. Bilim insanları esrar içerisinde bulunan maddenin esrar kullanımı sonucunda insan vücudunda iyileştirici etkileri hızlandırdığı ve bakteriler ile savaştığı belirtiliyor.

Öne çıkan bulgular AmericanChemical Society Infectious Diseases dergisinde araştırmada görev alan bilim insanları tarafınca yayınlandı. Bilim insanları piyasada bulunan 18 adet kannabinoidi araştırdıkları sonucunda ise hepsinde antibakteriyel özellik bulunduğunu ve iyileşme sürecini hızlandırdığını belirtti. Bazı türlerin ise diğerlerine göre çok daha fazla etkili olduğunu belirtti. Bilim insanları CBG ismi verilen maddenin bakteriler ile başarılı bir şekilde savaştığını belirtti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku