Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Farklı İnsan Türlerinin İlk Melezlendiği Tarih Ortaya Çıkarıldı

122

Yapılan araştırmalar sonucunda farklı insan atalarının bundan yüz binlerce yıl önce melezlendiğini gösteriyor. Yapılan yeni araştırma sonucunda farklı insan türleri arasındaki melezlenmenin bundan 700.000 yıl önce gerçekleşmiş olabileceğini ortaya koydu.

744.000 Yıl Önce Farklı İnsan Türlerinin Melezlendiği Düşünülüyor

Yapılan yeni araştırmalara göre bundan 1 milyon yıl önce diğer insan türlerinden ayrılan bir insan türü 700.000 yıl önce farklı bir insan türüyle bir araya gelerek çiftleşti. Bu olayların ardından insan türlerinin ilk melezlediği tarih günümüzden 700.000 yıl olarak belirlendi. Bu araştırma ile ilgili yayınlanan makalede sonuçların son on yıl boyunca yapılan çalışmalar ile yüzde yüz uyum sağladığını belirtti. Makalede ayrıca insan türleri arasında bilinende çok daha fazla melezlenme olduğunun altı çizildi.

Makaleyi yayınlayan Alan Rodgers ve ekibi gerçekleştirdikleri çalışmada Avrasya’da eski insan türlerinin birbirleri ile çiftleşmelerinin en eski örneklerini elde etti. Alan Rodgers ve ekibi elde ettikleri son veriler ile birlikte hem Neandertallerin hem de Denisovaların atası insan gruplarının bundan 744.000 yıl önce melezlendiğini ortaya koydu.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku