Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Google Bütün Paralı Chrome Eklentilerini Askıya Aldı

9

Google, Chrome uygulamasının paralı eklentilerinin hepsini son zamanlardaki hileli işlemlerdeki ani artıştan dolayı askıya aldı. Google önlem olarak eklentilerin yayınlanmasını ve güncellemesini askıya aldı. Askıya almanın içinde otomatik yenilemeler ve uygulama içi satın alma içeren bütün işlemlerde de mevcut.

Chrome Eklentilerinde Hileli İşlemlerdeki Artış

Google mühendisleri, hileli işlemlerin ay başından bu yana dünyada yüksek miktarlarda başladığını bildirdi. Daha fazla hileli işlemlerin çıkmasını engellemek için geçici olarak bütün paralı uygulamaları askıya aldı. Uygulama bu konu üzerine yoğunlaşmış firmaları fazlasıyla etkiledi.

Google mühendisleri, bu uygulamanın kalıcı çözüm bulmaya çalışırken uygulamaya koydukları geçici çözüm olduğunu belirtti. Google askıya almayı geçen hafta geç saatlerde açıkladı. Google açıklamayı yaptıktan sonra eklenti geliştiricileri Google’ye ekledikleri eklentilerin sistem tarafından güncellemelerine izin vermedikleri, güncellemeye çalıştıkları zaman sistem tarafından hata mesajı ile karşılaştıklarını belirtti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku