Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Google Maps’i 99 Telefon ile Kandırdı

3

Amerikalı teknoloji devi Google’ın harita hizmeti Google Maps oldukça gelişmiş durumda. Günde milyonlarca insan tarafından kullanılan Google Maps kendi verilerini kullanıcılardan aldığı veriler ile birleştirerek sonuçları veren Google Maps bu özelliğinin kurbanı oldu.

99 Tane Akıllı Telefon Hacklemeye Yetti.

Dünyanın neredeyse her yerinde yaygın bir şekilde kullanılan Google Maps kullanıcılardan aldığı veriler ile trafik yoğunluğunu insanlar ile paylaşıyor. Bu olayın bilincinde olan Simon Weckert Berlin’de bu durumu suistimal etmek üzere 99 tane akıllı telefon ile deneme yapmaya başlıyor.

99 Telefonu bir el arabasına koyan Simon Weckert el arabasını yavaş bir şekilde Berlin sokaklarında gezdiriyor. 99 tane akıllı telefonun yavaş bir şekilde sokaklarda ilerlediği verisi ulaşan Google Maps, bu sokaklarda yoğun trafik gösterdi. Google Maps bu konu ile ilgili her hangi bir açıklama yapmadı. Bu yöntem ile artniyetli kişelerin trafik karmaşası yaratabileceği, trafiği kendi lehlerin göre düzenlermeleri mümkün duruyor. Bu durumun suistimal etmeye oldukça müsait olması ile dikkatleri üzerine çekti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku