Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Güneş’in Şimdiye Kadarki En Net Fotoğrafı Çekildi

6

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Bilim Vakfı(NSF)’nin geliştirdiği yeni Güneş Teleskop’u Güneş’in şimdiye kadar çekilmiş en net fotoğraflarını çekti. Ulusal Bilim Vakfı çekilen fotoğrafları kamuoyu ile paylaştı.

Güneş’in En Net Fotoğrafı

Ulusal Bilim Vakfı(NSF) Güneş’in şimdiye kadar çekilmiş en yakın ve net fotoğrafını paylaştı. Çekilen fotoğraf Güneş’in 36 bin 500 kilometrekare boyutunda bir alanını insanlar ile paylaşıyor. Paylaşılan fotoğraf Güneş’in şimdiye kadarki en net fotoğrafı. Fotoğrafın çekiminde görev alan ve yakın zamanda geliştirilmiş Inouye Solar Teleskop’u 4 metrelik ayna boyutuna sahip. Bu özelliği ise teleskobu dünyanın en büyük teleskobu yapıyor.

Çekilen bu görüntüler ile birlikte bilim insanları Güneş’in yapısını ve uzay havası tahmin etme yeteneğini geliştireceğini belirtti. Ulusal Bilim Vakfı(NFS) Güneş Gözlemevi direktörü bu konu ile ilgili Güneş’in dış katmanları ve burada meydana gelen manyetik olayların incelenmesi ve yorumlanmasının teleskoptan gelen veriler ile oldukça ilerleme katedeceğini söyledi. Direktör ayrıca önümüzdeki 6 ay boyunca Inouye Solar Teleskop’unu geliştirmeye ve verileri toplamaya devam edeceklerini belirtti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku