1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Facebook Gizlilik Ayarlarında Değişikliğe Gidiyor

Facebook Gizlilik Ayarlarında Değişikliğe Gidiyor

Facebook önümüzdeki haftalarda yüz tanımlama gizlilik ayarını bütün kullanıcılar için sunacak.

teknohabir-facebook-gizlilik

Facebook fotoğraf tanıma özelliğini bütün kullanıcılar için varsayılan olarak aktif tutuyor. Facebook bugünden itibaren 2017’de çıkardığı Yüz Tanıma gizlilik ayarını bütün kullanıcılara sunuyor. Eğer yüz tanıma özelliğini aktif hale getirirseniz Facebook fotoğrafa etiketlenmeseniz bile size bildirim gönderiyor. Ardından, kendinizi etiketleyebilir, etiketsiz kalabilir veya fotoğrafı kaldırmasını talep edebilirsiniz.

Yüz tanıma ayarını açmamış iseniz, Facebook Haber Kaynağınızda bununla ilgili size bildirim verilerek bu özellğini açmanızı sağlayan bir seçenek sunulacak. Eğer bildirimi gördüğünüzde her hangi bir seçim yapmaz iseniz yüz tanıma özelliği aktif hale getirilmeyecek. Facebook yeni kullanıcılara bu özelliği varsayılan olarak getirecek ve özellik ayarlar kısmında yer alacak.

Yazar Hakkında

Özgür Çağlayangil: 1996 Doğumlu Özgür Çağlayangil, İstanbul Teknik Üniversitesinde öğrenci. Küçüklükten bu yana teknoloji ile ilgilenen Özgür Çağlayangil şu anda Teknohabir.com'da editör. eposta: ozgurcaglayangil@teknohabir.com

Yorum Yap