Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Imgur Türkiye’de Tekrardan Aktif

3

2017 Yılında Türkiye’ye olan erişimi engellenen Imgur resim yükleme ve paylaşma sitesi Türkiye’de tekrardan aktif konuma geldi. Geçtiğimiz günlerde tekrardan erişime açılan Wikipedia’dan sonra Imgur’unda Türkiye’de kullanılabilir duruma gelmesi internet kullanıcılarını sevindirdi.

En İyilerden Biri

Imgur, en iyi fotoğraf paylaşma sitelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. BTK sitesine incelendiğinde Imgur hakkında her hangi bir karar bulunmadığı görülüyor. Buna rağmen bazı internet kullanıcıları bağlantı problemleri yaşadığını belirtti. Imgur’un Türkiye’de önce 2015 yılında erişimi engellenmişti. Sonrasında kısa süreliğine açılan Imgur 2017 yılında tekrardan erişime kapatıldı. Siteye VPN kullanmadan giriş yapmak mümkün değildi. Bugün ise Imgur tekrardan Türkiye’de erişime açıldı.

Imgur’un yokluğunda diğer servis sağlayıcıları kullanıcılar tarafından Imgur kadar sevilmemişti. Özellikle Reddit kullanıcıları bu konu ile ilgili Cimer’e fazla sayıda başvuruda bulunuyordu. Imgur’un açılmasında en büyük katkının Bilgi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz’in mahkemeye giderek yaptıkları itirazın olduğu düşünülüyor. Sitenin tekrardan kullanıma açılması ile ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku