Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Koronavirüsü Atlatan Hastalarda Koronavirüs Yeniden Aktive Olabiliyor

4

Güney Kore’de görev alan araştırmacılar yaptıkları açıklamada koronavirüsün (Covid-19) iyileşen hastalara yapılan testlerde tekrar pozitif sonuç görülebildiğini belirtti.  Bilim insanları açıklamanın devamında 51 kişinin iyileştikten sonra tekrar enfekte olmamalarına rağmen koronavirüsün testlerinin tekrar pozitif sonuç verdiğini belirtti.

Bilim İnsanları Virüsün Yeniden Görülebilme İhtimaline Ağırlık Veriyor

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nde (CDC) çalışmalarını yürüten bilim insanlarına göre koronavirüs, tedavi edilen hastalarda yeniden aktive olabiliyor. Kurum geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Güney Kore’de koronavirüs tedavisi sonuçlanan 51 kişinin testlerinin tekrar pozitif çıktığını belirtti. Hastalarının tedavi sonrasında 24 saat aralıklar yapılan testlerin negatif çıkması sonucu iyileştiği varsayıldığını belirtti. Uzmanlar açıklamanın devamında bu hastalarda iyileştikten kısa süre sonra testin tekrar pozitif çıktığını belirtirken hastaların tekrar enfekte olmadıklarının altını çizdi.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin Genel Müdürü Jeong Eun-kyeong açıklamasında, “Virüsün yeniden aktive olma ihtimaline daha fazla ağırlık verirken, bunun üzerine kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Tedavi sırasında hastaların bir gün negatif, diğer gün pozitif test verdiği birçok vaka oldu.” ifadelerini kullandı. Güney Kore ülke olarak koronavirüs salgınında gösterdiği üstün başarı ile diğer ülkelerin dikkatini çekmişti.

kaynak: https://ilave.net/koronavirus-iyilesen-hastalarda-yeniden-gorulebiliyor/

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku