Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Market Giriş Turnikelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

72

Turnike sistemleri market geçişlerinde kullanılan bazı ekipmanlar arasındadır. Yoğun insan topluluğu bulunan alanlarda turnike sistemleri çeşitleri kullanılır ve tercih edilir. Turnike sistemlerinin geliştirilmesi ile manuel ve otomatik olarak kullanımı başlamıştır. Birçok alanda kullanılan turnike sistemleri otomatik olarak kullanılmaktadır.

Turnike Sistemlerinin Kullanım Alanları

Turnike sistemlerinde en önemli özellik sıralı geçiştir. Sıralı geçişte geçiş üstünlüğü ise geçen kişidedir. Bazı kampanyaların yapıldığı AVM’ler ya da mağazalarda çoğu zaman izdihamlar oluşabilir. Bu durumları önlemek adına kontrol noktasında turnikeler bulunur. Turnike sistemleri ve diğer kontrollü geçiş hizmetleri ile market iç ve dış güvenlik sağlanabiliyor. Özellikle geçiş sistemleri, paravan dikme, araç geçişleri, bariyer ve ürün geçiş gibi ekipmanlar ile kontrol sağlanmaktadır. Personel geçişlerinin de kontrolü için turnike sistemleri önemlidir.

Turnike Market Kullanımı

Turnike geçişlerinin çeşitleri arasında yaprak turnike bulunmaktadır. Yaprak turnike üzerinde giriş ve çıkış yönlerini gösteren ve iki yönlü hareket eden turnike modelleri arasındadır. Marketlerde kullanımı müşteri giriş ve çıkışları içindir. Genellikle kasadan sonra ve kasadan önce bulunur. Giriş ve çıkış kapılarında otomatik ve tek yönlü bulunur. Bunun nedeni alışveriş yaptıktan sonra kasadan ödeme yapmadan, çıkış kapısından çıkılmasını engellemektir. Yoğun olan ve insanlarının takibinin yapılması zor alanlarda kullanılan turnike sistemleri ve diğer kontrollü kapı sistemleri güvenliği sağlayıcı ekipmanlar arasında yer alır.

Turnikeli Geçişin Yararları

Turnike geçiş sistemlerinin kullanılmasında birçok amaç ve fayda vardır. Günümüzde her geçen zaman kullanımı yaygınlaşmaktadır. Ulaşım alanlarında, alışveriş yerlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında sıranın önemli olduğu, insanların yoğun olduğu topluma açık alanlarda kullanılması oldukça faydalıdır.

Yararları;

  • Kontrollü geçiş
  • Sıralı geçiş
  • Düzenli sıra
  • Kargaşanın engellenmesi
  • Kapı alarm sistemleri ve kameralarında karışıklığın engellenmesi
  • Personel giriş çıkış takibi
  • Ürün girişleri

Bir market alanında her geçiş noktası farklı yerden yapılır. Ürün geçiş noktaları genellikle depoya yakın alanlardan sağlanır. Müşteri giriş ve çıkışları ise belirli alanlardan yapılır. Personel girişleri için ayrı kartlı turnike geçiş sistemleri kullanılabilir. Bu kullanımlarda kelebek döner turnike en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Turnike Geçiş Sistemleri, Paravan Dikme ve Bariyer Sistemleri

Firma 30 yıllık tecrübesiyle ürettiği inovatif ürünleriyle sizlere hizmet veriyor. Tüm ürünleri kaliteli ve ekonomik olarak üretim tesisinde üretiyor ve toptan fiyatına sizlere sunuyor. Aracıların olmadığı ve üretimden satışa bilinciyle sizlere hizmet eden firma, hizmet güvenliğiniz adına, inovasyonel bakış açısıyla ürünler sunuyor.

Teknolojik cihazlarla üretilmiş ve sizlere sunulmuş olan ürünlerin uzun süreli dayanıklı olması tercih sebebi. Düzenli geçiş ve sıra beklemek, gelişmiş toplum özellikleri arasında yer alır. İzdiham ve kargaşanın olmaması, topluma yeni bir düzen sağlanması, insan trafiğinin kontrol edilmesi adına önemli ürünler arasında turnike geçiş sistemleri bulunuyor.

 

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku