Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Nokia 9.3 PureView 5G’de Ekran Altı Kamera Bulunacak

41

Bir zamanların telefon piyasasını domine eden firması olan Nokia, son senelerde çıkardığı akıllı telefon modellerinin aksine bu seneki telefon modellerinde büyük yenilikler getirmeyi planlıyor. Nokia’nın bu sene piyasaya süreceği amiral gemisi telefon modeli olan Nokia 9.3 PureView 5G’de ekran altı kamera teknolojisini kullanacağı iddiaları git gide güçleniyor.

Nokia 9.3 PureView 5G Yeni Ekran Teknolojileri Kullanacak

Finlandiyalı teknoloji şirketi HMD’nin geçtiğimiz senelerde Microsoft faciasından sonra Nokia isimli telefon modellerini üretmeye tekrardan başlamıştı. HMD ile tekrardan yukarı yönlü bir ivme yakalayan akıllı telefon üreticisi Nokia’nın bir sonraki amiral gemisi telefon modeli olan Nokia 9.2 PureView’da pop-up ön kamera kullanacağı bu sene içerisinde çıkacak diğer model olan 9.3 PureView’da ise ekran altı kamera kullanacağı iddia edildi.

HMD Global’e yakın bazı kaynaklara göre Nokia’nın önümüzdeki senelerde büyük atılımlar yapmasını sağlayacak olan ekran altı kamera teknolojisine izin veren ekranların teknolojisi neredeyse tamamlandı. Eylül ayına kalmadan Nokia tarafında tanıtılması beklenen akıllı telefon modeli Nokia 9.3 PureView 5G’nin 120 hz yenileme hızlı ekrana sahip olacağı ve bu ekranın neredeyse çerçevesiz ve kamera deliksiz olacağı belirtildi.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku