Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Nokia Ekrana Gömülü Kamera Özelliği Üzerinde Çalışıyor

79

Geçtiğimiz aylarda Nokia’nın sıradaki amiral telefonunun çıkış tarihinin 2020’nin ikinci yarısına ertelendiği ortaya çıkmıştı. Yeni gelen bilgilere göre Nokia sonunda amiral telefonunu çıkarmaya değecek yeniliği buldu.

Nokia 9.2 PureView

Finlandiyalı cep telefonu şirketi HMD Global, ekranda bir çentik veya delik olma ihtiyacını ortadan kaldıracak Nokia 9.2 PureView ile ilgili ekran altı kamera özelliğini test ediyor. Söylentilere göre Nokia 9.2 PureView ekrana gömülü kamera teknolojisini kullanıcı ile buluşturan ilk telefonlardan olacak.

Geçmiş hatalardan ders alan Nokia’nın amiral telefonunu ertelemesinin bir sebebininde Snapdragon 865 yonga setini kullanmak olduğu düşünülüyor. 2019 Şubat 9’da tanıtılan Nokia 9 PureView, eski bir Snapdragon 845 yonga seti taşımıştı. Bu yüzden diğer şirketlerin amiral telefonlarının arkasında kalan Nokia’nın bu sefer aynı hatayı tekrarlamak istemediği söyleniyor. 

24-27 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan MWC 2020’de Nokia’nın yeni cihazları ile ilgili bütün detaylar ortaya çıkacak.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku