Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Pandemi Sonrası Yurtdışı Dil Eğitimi Ne Durumda

77

Yeni neslin son günlerde yaşadığı en büyük problem covid19 pandemi süreçlerinden biri oldu. Çok çabuk hızla yayılabile bu salgın dur durak bilmediği ve aylardır önü kesilmesi aksine tüm dünya da hızla yayıldığı için son derece tehlikeli bir hâl aldı. Okulların tatil edilmesi ve seyahat yollarının tüm dünya ülkeleri tarafından kapatılması work and travel hayali olan ve gittiği ülkeler de hayat kurmak isteyen gençler için büyük bir talihsizlik oluşturdu.

Ancak durumun bu kadar vahim olması elbette sonsuza kadar sürmeyecektir. Çoğu ülkenin kapıların açması ve normal yaşama geri dönmesi ile seyahat umudu olanları heyecanlandırdı. Peki ya yeni dönem de tamamen düzelme halinde yurt dışında eğitim nasıl olacak?

İngiltere Dil Okulları

Work and travel yapmak isteyen ve iyi bir kariyer için İngilizce öğrenme yolunda giden öğrencilerin en uygun yeri şüphesiz İngiltere’dir. Dil okullarının ve en iyi eğitimin bu ülke de olması imkanların varlığı dahilin de çok eğlenceli bir sürece dönüşebilir. Burada ki dil okulları Oxford gibi temel eğitim sistemlerinin dehası kurumlar tarafından yönetilmektedir.

Yurt dışı dil eğitimi almak isteyenler için evvela Oxford ve British Culture temelli öğretim şarttır denebilir. İngiltere dil okulları diğer bir artısı ise iş bulma olanaklarıdır. Yabancılara karşı fazla "yabancı" olmayan bu ülke de pek çok ülkeden öğrenciler hem çalışıp hem de okullarına devam etmektedir. Avantajlı ülkenin bol fırsatlarından faydalanmak tüm öğrencilerin ilgisini çekse de pandemi sebebi ile en az 2 yıl belirli bir kota koyulacağı da İngiltere Hükümeti tarafından açıklanmıştır.

Süreçten sonra ülkemiz seyahat yollarını açsa da virüs süreci hemen bitmiş olmaz bu yüzden alınacak önlemlere göz yumarak gitmekte fayda vardır. Work and travel ve dil eğitim programlarına destek olan firmalar sayesinde ise gittiğiniz ülkeler de yol ve yöntem bilerek hareket etmek kolaylaşacaktır.

Amerika Dil Okulları

Hayallerin ülkesi olarak adlandırılan Amerika, covid19 pandemi sürecin de en çok yara alan ülkesi oldu. Hayatın aylardır normale dönemediği ülke de yabancı öğrenciler için henüz bir düzenleme çıkmış değil. Diğer ülkelerin pandemi sürecine bağlı olarak seyahat durumlarının gevşemesi halinde bu ülke de seyahat ve dil öğrenme fırsatı yakalanabilir. Giden öğrencilerin son derece eğlendiği ve çok şey öğrendiği Amerika dil öğrenim yolculuğu armada grandee ile çeşitli imkanlar dahilinde daha kolay ve avantajlı haline gelecektir.

Firmaların sağladığı Amerika dil öğretim programları kapsamında;

  • Amerika’nın en köklü dil eğitim okulu olan ELS de eğitim fırsatı elde edilir.
  • Work and travel şansı elde edersiniz
  • İngiltere kökenli uygun fiyatlı LSI dil okulu ile rahat bir süreç geçirilebilir..
  • Amerika’nın en eski dil okullarından olan Kaplan’da eğitim alınabilir.
  • Firma katkıları ile Turist vizeniz varsa dil eğitiminiz yanında gelir.

Amerikan eğitim programlarını takip eden ve pandemi sürecinden sonra aynı ülke de kariyer planlaması yapan öğrenciler için firmalar tarafından kolaylıklar sağlanır bu şekilde hakkında hiçbir fikre sahip olmadığınız ülkeler de daha rahat bir eğitim hayatı yaşanmış olunur.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku