Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Sony, Xperia 1 II’yı Duyurdu

10

Japon teknoloji devi Sony, yeni amiral gemisi telefonu Xperia 1 II’yı duyurdu. Telefon güçlü donanımı ve dikkat çeken kamera kurulumu ile öne çıkıyor. Sony Xperia 1 II Avrupa versiyonunda 5G bağlantı desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

Sony Xperia 1 II

Japonya merkezli teknoloji firması Sony, yeni amiral gemisi telefonunu duyurdu. Telefon geçtiğimiz sene çıkarılan Xperia 1 modelinin 2. versiyonu ve Xperia 1 II olarak isimlendiriliyor. 6,5 inç’lik OLED bir ekrana sahip olan Xperia 1 II’nin ön tarafında 8 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. 8 GB RAM’e sahip olan Xperia 1 II aynı zamanda 4000 mAh bataryaya sahip. 256 GB depolama alanını kullanıcılara sunacak olan telefonda 3,5 mm kulaklık girişi ve kablosuz şarj desteği bulunması satın almayı düşünenleri heyecanlandırdı.

Telefonun arka tarafında 3 kamera ile birlikte bir adet 3D ToF sensörü bulunuyor. Ana kamera olarak 12 MP ana kamera bulunan Xperia 1 II’nin diğer 2 kamerası da 12 MP çözünürlüğe sahip. Kameralar ultra geniş açı, geniş açı ve telefoto lens olarak Xperia 1 II’nin arkasına yerleştirilmiş durumda. Telefon gücünü ise işlemci olarak SnapDragon 865’den alıyor. Sony telefonun çıkış tarihini ve fiyatını ise belirtmedi.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku