Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Spotify Grup Oturumu Özelliğini Paylaştı

43

Dünya üzerinde 125 milyondan fazla abonesi bulunan müzik platformu Spotify, yeni tip koronavirüs günlerinde ailesi ve arkadaşları ile aynı yerde bulunan insanları düşünerek yeni bir özellik sundu. İsveçli şirket, Grup Oturumu ismini verdiği yeni yenilik ile birlikte aynı alandaki iki veya daha fazla Premium kullanıcısının çalışnan müziği kontrol etmesini sağlıyor.

Spotify’ın Yeni Özelliği: Grup Oturumu

Spotify’ın sunduğu yeni özelliği kullanmak ise oldukça kolay. Oynatma ekranın sol alt köşesinde bulunan Bağlan menüsüne dokunduktan sonra, ekrana gelen taranabilir kodu sizle aynı ortamda bulunan bir kişi ile paylaşıyorsunuz. Kotu paylaştığınız kişi aynı kodu tarayarak oturumunuza katılabiliyor. Oturuma dahil olan kişiler, Spotify kontrolleri ile birlikte çalan şarkıyı durdurabilir, devam ettirebilir, atlayabilir veya sonraki şarkıları belirleyebilir. Herhangi bir misafirin yaptığı değişiklikler de bütün katılımcıların cihazlarında görülüyor.

Halihazırda ortak oynatma listeleri oluşturmanın yolunu sunan Spotify, ayrıca Premium Aile planı üyelerinin hoşlandığı müzikleri tek bir listede toplayan Family Mix isimli listelerde oluşturuyor. Spotify’ın yeni özelliği Premium Aile üyeleri dahil bütün kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku