Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Steam Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

4

Bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs sebebi ile bir çok ülkede insanlar sokaklara çıkmak yerine evlerinde duruyor. Virüsün kontrol altına alınmaya çalışıldığı bazı ülkelerde sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Steam’in arka arkaya rekorunu kırmasının en büyük sebebi olarak ise koronavirüs yüzünden dışarı çıkmayan insanlar gösteriliyor. Bu hafta içerisinde neredeyse her gün rekor kıran Steam bugün de anlık oyuncu rekorunu kırdı.

Steam Anlık 22.678.529’ya Ulaştı

Çin üzerinden 2019 sonlarında yayılmaya başlayan ve kısa süre önce merkezi Avrupa olarak güncellenen koronavirüs salgını sebebi ile milyonlarca insan evlerinden çıkmıyor. Evlerinden çıkmayıp oyun oynamaya başlayan insanlar Steam’in neredeyse her gün anlık oyuncu rekorunu kırmasını sağladı. Milyonlarca kullanıcıya sahip Steam, bugün 22.678.529 anlık oyuncu ile dün kırdığı rekorunu tekrardan kırdı.

Rekorun kırılmasında payı en büyük olan oyun ise diğer rekorlarda olduğu gibi Counter Strike: Global Offensive oldu. 1.096.442 anlık oyuncu ile kendi rekorunu da kıran Counter Strike: Global Offensive’yi Dota 2 takip etti. CS: GO’dan sonra Steam rekor kırarken en çok oynanan oyun 717.882 oyuncu sayısı ile Dota 2 oldu. Yakın zamanda yayınlanan DOOM Eternal oyunu da Steam’in rekorunu kırmasına 104.891 anlık oyuncu ile yardım etti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku