Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Toyota Yeni B-SUV Modeli Yaris Cross’u Tanıttı

39

Toyota, 2021 yılında yollara çıkacak olan yeni B-SUV araç modeli Yaris Cross’u gün yüzüne çıkardı. Altyapısı olarak Yaris ile aynı alt yapıyı paylaşan Yaris Cross, beğenilen bir tasarım ile birlikte hibrit motor seçeneğine sahip olacak.

Toyota Yaris Cross Keskin Hatları ile Gün Yüzüne Çıktı

Japon otomotiv devi Toyota’nın Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planladığı B-SUV modeli Yaris Cross, fuarın ertelenmesi sebebi ile tanıtılamamıştı. Altyapı olarak Yaris ile aynı altyapıyı paylaşan Yaris Cross, yerden yüksek tasarımı, güçlü SUV özellikleri ve şehir içinde sunduğu yüksek verimlilikle beraber ideal bir otomobil gibi duruyor. Üzerinde Japon bir ekip ile beraber Avrupalı bir ekibinde çalıştığı Yari Cross, Avrupa pazarı için özel olarak tasarlandı.

Toyota tasarım ekibi, C-HR modelinin her alanında kullandıkları elmas motifinden Yaris Cross’ta da vazgeçmedi. Far tasarımı ve ızgara içerisinde görülebilen elmas motifleri modelin Yaris’ten ayırmayı başarıyor. Sis farları oldukça aşağıda yer alan Yaris Cross, farklı jant tasarımı ve çamurluklarına eklenen eklentiler ile diğer Yaris’lerden ayrılıyor. RAV4 gibi plastik bir tampon tercih edilen Yaris Cross’un stop lambaları ise aracın genişlik algısını arttırıyor. Gelişmiş güvenlik seçenekleri ve dört çeker sistemi sunacak olan Toyota Yaris hibrit motor seçeneği sahip olacak.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku