Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ın Güncel Kullanıcı Sayısı Açıklandı

8

Dünyada en çok kullanılan yeni nesil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılıyor. WhatsApp kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırması ile SMS ile mesajlaşma olayını tarihe gömmek üzere.

2 Milyar’dan Fazla Kullanıcıya Sahip

2014 yılında Facebook tarafından değerinin çok üstünde bir fiyata satın alınan WhatsApp, o dönemlerde 500 milyondan fazla insan tarafından kullanılıyordu. WhatsApp 2016 yılında tamamı ile ücretsiz olmasının arkasından hızla yükselişe geçmişti. WhatsApp 2018 yılında 1,5 milyardan fazla insan tarafından aktif olarak kullanılıyordu. WhatsApp günümüzde ise 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. Dünya nüfusunun 8 milyar olduğu düşünüldüğünde her 4 kişiden biri aktif olarak WhatsApp kullanıyor.

WhatsApp’ın bu kadar çok kullanılma sebebi ise tamamı ile ücretsiz olması ile beraber WhatsApp’ın mesajlarının Uçtan uca şifreleme yöntemi ile korunması. WhatsApp üzerinden yolladığınız bir mesajın şirket çalışanları tarafından bile görüntülenemediği ifade edildi. WhatsApp geçtiğimiz senelere çalışmalara başlayıp onay alamadığı WhatsApp Pay için Hindistan’dan geçtiğimiz günlerde onayını almaya başladı. Bu uygulamanın dünyaya yayılıp yayılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku