Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Xbox Series X, Eski Xbox Oyunlarını Destekleyecek

Xbox Series X Program Direktörü Jason Ronald, yaptığı açıklama ile birlikte Xbox Series X’in eski nesil Xbox One ve Xbox 360’ın oyunlarını destekleyeceğini belirtti.

74

Piyasaya önümüzdeki aylarda çıkması beklenen oyun konsolları hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi konsolların önceki versiyonlarına ait oyunları destekleyip destekleyemediği. Xbox Seris X’in Program Direktörü bu konuyu netliğe kavuşturdu.

Xbox Series X, Önceki Xbox Oyunlarını Destekleyecek

Xbox Series X’in diğer Xbox oyunlarını destekleyeceği yönende yapılan açıklamayı, Xbox Series X Program Direktörü Jason Ronald yaptı. Ronald yayınladığı blog yazısında Xbox Series X’in 100 bin saat üzerindeki oyun testinin bitirildiğini, konsolde klasik oyunlardan herkesin favori oyunlarının oynanabilir olduğunu belirtti. Ronald Xbox’ın yeni oyun konsolunun sadece Xbox One değil Xbox 360 oyunlarını da destekleyeceğini belirti.

Ronald, çalışmaları esnasında en önemli hedeflerinin, Xbox One’da oynanabilen bir oyunun Xbox Series X’te de oynaması olduğunu söyledi. Ronald, Xbox One oyunlarından bir kısmının oynanamayabileceğini belirtti. Xbox Series X Program Direktörü bunun sebebi olarak ise oyunların lisans ve teknik sorunları olduğunu belirtti. Ronald ayrıca görüntü yenileme hızlarını iki katına çıkaracak yenilikler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku