Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Youtube Ve Activision Blizzard Anlaştı.

12

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sosyal medya sitesi olan Youtube, Activision Blizzard’ın pek çok kişi tarafından oynanan ve takip edilen oyunları ile ilgili yayın haklarını alacağı bir anlaşma imzaladı.

Twitch’in Elinden Aldı

Activision Blizzard’ın oyunun Overwatch’ın müsabakalarının bir önceki yayın hakları 2 yıllık 90 milyon dolar sözleşme karşılığında Twitch sosyal medya platformunda bulunuyordu. Youtube ve Activision Blizzard’ın yaptığı yeni anlaşma ile birlikte Overwatch müsabakalarının yayınları da Youtube üzerinden gerçekleşecek. Youtube ile yapılan anlaşmanın toplam bedelinin ise 160 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Google’nin sahibi olduğu ve dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Youtube ile büyük oyun üreticisi ve yayıncısı Activision Blizzard, Hearthstone, Overwatch ve Call of Duty) oyunlarının yayın hakları için birbirleri ile anlaşmaya vardı. Yapılan anlaşma çerçevesinde Hearthstone, Overwatch ve Call of Duty oyunlarının profesyonel müsabakalarının yayınları Youtube üzerinden gerçekleştirilecek. Yorumculara bu iki şirket arasında imzalanan anlaşmanın reklam satışları ve garanti izlenme vaatlerinin bulunduğu bir anlaşma olduğunu belirttiler.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku