Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Korona Virüsü SARS’ı Geçti

9

Çin’in Vuhan kentinden Dünya’ya yayılmaya başlayan yeni tip Korona virüsü 2002 Kasım’dan 2003 ortalarına kadar salgını devam eden SARS salgınından daha fazla kişiye yayıldı. SARS salgını 9 ayda 8098 kişiye yayılmışken yeni tip Korona virüsü sadece 2 ayda 10000 kişiye bulaştı. Çin Komünist Partisi Vuhan Başkanı Korona virüsüne karşı önlem almada geciktiklerini belirtti.

Bağışıklık Kazanılamıyor.

Korona virüsünün ortaya çıkmasından bu yana 2 ay geçmiş olmasına rağmen toplamda Dünya genelinde 10000’den fazla kişiye bulaştı. En az 213 kişinin hayatını sonlandırdı. 2002 ve 2003 yılları arasında etkisini gösteren SARS salgını ise 774 kişinin hayatına son vermişti. Dünya genelinde 10000’den fazla kişiye bulaşan Korono virüsünün Çin dışında da insandan insana bulaşma aşamasına geçtiği ABD tarafından açıklandı. ABD, daha önce Çin’de bulunmamış bir kişide Korona virüsü tespit ettiklerini açıkladı.

Çin’de Korona virüsü hakkında çalışmalarını yürüten doktorlar, virüsü atlatan kişilerin bağışıklık sahibi olmadığını belirtti. Virüsü sağlıklı bir şekilde atlatan kişilerin tekrar virüse yakalanabileceğini belirten doktorlar Korona Virüsten iyileşen kişilerin kendilerini korumaya devam etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku