Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Mobil Dünya Kongresi İptal Edildi

8

GSMA’nın organize ettiği bu sene İspanya’nın Barcelona şehrinde 24-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Mobile World Congress(MWC) 2020 iptal edildi. İptal edilmesinin sebebi olarak Corona virüs salgını gösterildi.

Mobil Dünya Kongresi İptal Edildi

Bütün dünyada etkisi devam eden Corona virüs şimdiye kadar 1300’den fazla kişinin canını aldı. Hızla yayılmaya devam eden virüs Mobil Dünya Kongresi’ni de etkiledi. GSMA yaptığı açıklamada seneye düzenlenen etkinliğinde Barcelona’da düzenlenmesi için çalışmalarını yürüteceklerini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Ericsson, Nvidia ve LG gibi büyük firmaların çekildiklerini açıkladıkları Mobil Dünya Kongresi iptal edildi. Etkinlik İspanya’nın Barcelona şehrinde 24 Şubat ile 27 Şubat arasında düzenlenecekti. Etkinlik boyunca bir çok firmanın yeni model ürünlerini tanıtması bekleniyordu. Xiaomi Mi 10, Huawei Mate XS ve Motorola’nın yeni amiral gemisi telefonu Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenilen ürünlerden bazıları. Mobil Dünya Kongresi’ne katılmayı planlayan firmaların ürün tanıtımlarını nasıl yapacakları şu anda belli olmamak ile beraber tanıtımlarını Barcelona çevresinde özel etkinlikler ile yapmaları bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku