Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Terraria Final Güncellemesi ile Birlikte Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

59

Açık dünya hayatta kalma oyunları ve 2 boyutlu dünyanın birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan Terraria, bundan 9 yıl önce çıkmış ve hala büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oynanıyor. 2011 yılında Re-Logic tarafından yayınlanan Terraria, bugün anlık oyuncu sayısı rekorunu kırdı.

Terraria’nın Final Güncellemesi: Journey’s Ende

Terraria, 2 boyutlu bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyun. Oyunun daha öncesinde sahibi olduğu 489.886 anlık oyuncu rekoru bugün itibari ile anlık aynı anda 500 binden fazla oyuncu ile kırıldı. Terraria bugün CS:GO ve Dota 2’nin ardından en çok oynanan üçün oyun konumuna geldi. Ayrıca oyun Steam üzerinde en çok satılan oyun konumunda yer alıyor.

Oyunun rekor kırmasına sebep olan şey ise en büyük ve final güncellemesini alması oldu. Journey’s End isimli güncelleme ile birlikte oyun neredeyse kökünden değişti. Journey’s End güncellemesinin notları 45 sayfa olduğu için Steam üzerinde yayınlanamadı. Gelen güncelleme ile birlikte Terraria’ya 800’den fazla eşya, yeni düşmanlar, yeni mekanlar, NPC’ler için yeni sistem, seyahat hızlandırılması ve dahası eklendi. PC platformunda 14 milyon kopya satan oyun, gelen güncelleme ile birlikte neredeyse yeni bir oyun oldu ve 9 senelik olmasına rağmen ne kadar kaliteli olduğunu ispatladı.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku