Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

Twitter’a Koronavirüs İçin Yeni Özellik Eklendi

50

Sosyal medya platformlarının en popülerlerinden birisi olan Twitter, bütün dünyada etkisini hız kesmeden sürdüren koronavirüse dair yanlış bilginin önüne geçmek amacı ile Twitter uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Bu özellik ile birlikte Twitter, kullanıcılarının koronavirüs ile ilgili bilgileri güvenilir kaynaklardan almasını sağlıyor.

Twitter’ın Yeni Özelliği Türkiye’de de Kullanılıyor

2019’un sonlarına doğru Çin’in Wuhan kentinden bütün dünyaya yayılan ve toplam 198 ülkede 28 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs sebebi ile Twitter, uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Yaklaşık 50 ülkede uygulanan yeni özellik Türkiye’de de kullanılabiliyor. Uygulamanın keşfet kısmında çıkan yeni bölüm ile kullanıcılar yeni tip koronavirüs ile ilgili gelişmelere yerel resmi makamlar ve haber kaynaklarından ulaşıyor.

Türkiye’den uygulamaya giriş yapan kullanıcılar keşfet bölümüne girerek Twitter’ın yeni özelliğini kullanabiliyor. Keşfet bölümünde çıkan bölümün başlığı Türkiye’de Kovid-19 ile ilgili güncel gelişmeler iken açıklamasında ise sayfanın içeriğinde resmi makamlar ve güvenilir haber kaynaklarının koronavirüs ile ilgili anlık güncellemelerinin paylaşıldığı yazıyor. Kullanıcılar bu sekmede gördüğü şüpheli tivitleri Twitter yetkililerine şikayet edebiliyor.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku