Teknohabir
Güncel Teknoloji Haberleri

WhatsApp Eski Android Cihazlarda Çalışmayı Durduruyor

50

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan internet üzerinden mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi. Her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan WhatsApp, yarından itibaren 2.3.7 ve önceki Android sürümlerine olan desteğini kesecek.

Whatsapp’sız telefon?

Android 2.3.7 ve önceki cihazlara desteğini kesen WhatsApp, aslında çok fazla insanı etkilemiyor. Android kullanıcılar arasında sadece %0.3’lük bir kesim bu güncellemeden zarar görecek. WhatsApp ayrıca iOs 8 ve önceki sürüme sahip iPhone’ların kullanıcıları da 1 Şubat itibari ile WhatsApp kullanamamaya başlayacak. Windows Phone işletim sistemine sahip telefon sahipleri ise bu uygulamaya 2020’nin ilk gününden bu yana maruz kalmakta.

1 Şubat 2020’den itibaren eğer WhatsApp’ın güncellemesinden etkilenecek cihazlardan olan; Android 2.3.7, iOs8 ve ya Windows Phone işletim sistemi kullanan telefon kullanıcı iseniz bir daha o telefon ile WhatsApp kullanamayacağınız manasına geliyor. Eğer WhatsApp uygulamasını saydığımız eski model telefonlardan birisi ile kullanıyorsanız ne yazıkki telefon modelinizi bu işletim sistemini kullanmayan daha güncel modeller ile değiştirme vaktiniz gelmiş.

İlginizi çekebilir

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyor. Kabul Ediyorum Devamını Oku